-A%CC%8Asane-RObert-Williams-duell.jpg)
Før kampen: Åsane
Etter uavgjort mot Sandnes Ulf i forrige kamp befestet vi 4. plassen i OBOS-ligaen og nå står Åsane for tur i den første kvalikkampen på lørdag.
På onsdag spilte Åsane mot Raufoss i den første kvalikkampen til neste års Eliteserie. Der gikk hjemmelaget seierende ut med en 3-1-seier etter 2 scoringer av Håkon Lorentzen og det siste av Kristoffer Valsvik. De to spillerne har til sammen 18 scoringer i årets OBOS-liga, så det er en duo Ranheim må se opp for på lørdag. En annen spiller som har utmerket seg for motstanderen kommende lørdag er Henrik Udahl. 23-åringen har scoret 19 mål og ble toppscorer i ligaen i år.
På innbyrdes oppgjør i årets OBOS-liga har Ranheim vunnet 2 av 2, med henholdsvis 1-3- og 3-1-seier, så sjansene skal i utgangspunktet være gode for å gå videre til neste kvalikrunde. Det ene målet Åsane fikk var selvfølgelig signert nevnte Udahl.
Skulle vi slå Åsane kl. 13:00 på lørdag så venter en storkamp borte mot Sogndal den 22. desember i den neste kvalikrunden.
Skal du heie frem de blå og hvite fra tribuneplass på lørdag? Da må du huske at det er påbudt med munnbind. Det får du kjøpt her!