Ranheim på fair play-toppen

Stabæk og Ranheim er årets Fair play-vinnere! I forbindelse med hver serierunde blir lagene vurdert ut fra en rekke parametre.

Annonse:

Stabæk og Ranheim topper fair play-listene i norsk herrefotball etter årets sesong. Det viser en oversikt publisert av Norges Fotballforbund tirsdag. I OBOS-ligaen toppes lista av Ranheim (7,438), Øygarden (7,400) og Grorud (7,389).

I 2019 kom vi på 3.plass (7,642) av lagene i Eliteserien.

Fair play-konkurransen bygger på UEFAs retningslinjer. I forbindelse med hver runde i Eliteserien, Toppserien og OBOS-ligaen blir lagene vurdert etter faste kriterier som:

  • Antall røde og gule kort
  • Respekt/oppførsel overfor motstander
  • Respekt/oppførsel overfor dommer
  • Ledere/treneres oppførsel
  • Publikums opptreden

"Dette er en fin anerkjennelse til hele kamparrangementet - det er svært viktig for oss at folk møtes med respekt når de besøker Extra Arena, og snakker positivt om Ranheim til folk de møter i neste omgang." sier daglig leder Frank Lidahl

samlet

Foto: Jørn Engberg

Annonse fra Obos-ligaen: