
Ranheim-spiller i historisk VM-kvartfinale!
Hele Ranheim gratulerer Håkon Røsten og resten av det norske U20-landslaget med en fantastisk prestasjon! Etter et imponerende mesterskap er de klare for en historisk kvartfinale i U20-VM. Vi har tatt en prat med Håkon fra Chile, som forteller om en helt spesiell opplevelse. 📸: SJphoto
Mens seriespillet her hjemme går mot en spennende avslutning, utmerker en av våre egne seg på den aller største internasjonale scenen for unge fotballspillere. Ranheims midtstopper, Håkon Røsten, er en sentral del av det norske U20-landslaget som for tiden imponerer stort under verdensmesterskapet.
Fra Chile forteller Håkon om en opplevelse utenom det vanlige: – Opplevelsen her i Chile så langt har vært noe helt spesielt! Mange råe sportslige øyeblikk, men også fine opplevelser og mange nye inntrykk fra de forskjellige chilenske byene, og folkene. Helt rå fotballkultur her! forteller en entusiastisk Røsten.
Veien til kvartfinalen Norge har levert en solid turnering. Veien fra gruppespillet startet med seier mot Nigeria, etterfulgt av uavgjort mot Colombia og Saudi-Arabia. I åttendedelsfinalen mot Paraguay leverte laget en krigekamp og vant 1-0, noe som sikret det historiske avansementet.
Håkon forteller at samholdet og stemningen i gruppa har vært en nøkkelfaktor for suksessen. – Stemninga her er veldig bra, og har vært det gjennom hele mesterskapet. Vi er jo en del som har vært med lenge på landslaget, men har også med oss mange nye spillere, som har kommet fint inn i gjengen og bidratt både på banen, og med god stemning utenfor, sier han.
Frankrike venter i historisk kvartfinale Nå venter en formidabel utfordring i kvartfinalen, hvor Norge skal møte en av de store fotballnasjonene, Frankrike. Håkon er klar på hva som kreves for å kunne skape en ny sensasjon. – Nøkkelen for å slå Frankrike blir nok å fortsette å være solide defensivt og i vår egen struktur, og så forhåpentligvis få i gang enda mer av spillet vårt med ballen.
Kampen spilles natt til mandag 13. oktober klokken 01:00 norsk tid, og kan følges direkte på NRK TV.
Hilsen til Ranheim-familien Selv om Håkon er på andre siden av kloden, følger han spent med på det som skjer i fjæra. Til slutt hadde han en klar melding hjem til alle i Trondheim: – Jeg sender mine varmeste hilsener hjem til Trondheim og gutta i Ranheim. Jeg har sett begge matchene mens jeg har vært borte, og er glad for at vi fortsatt er med i opprykkskampen!
Hele Ranheim-familien heier fra Trondheim og sender våre varmeste lykkeønskninger til Håkon og resten av U20-landslaget!
Vi er utrolig stolte av deg, Håkon! Stå på videre! 💙🤍