Seier og uavgjort for akademi

I helga var det også kamper i 3.divisjon og Nasjonal G17 (foto: Alexander Haugbjørg)

Annonse:

G19 spilte tøff NM-kamp mot Vålerenga så sent som torsdag, kun to dager senere var det tid for kamp i 3.divisjon mot Herd. En meget tøff utfordring for våre unge gutter, Herd på 2.plass på tabellen.

Ranheim tok ledelsen ved Simen Aarvåg etter 13 minutter og økte til 2-0 etter 25 min ved Emil Holden. Bortelaget kom tilbake og gjennom scoringer i det 35.minutt og første omgangs siste spilleminutt sto det 2-2 til pause. Dette ble også sluttresultatet - meget sterkt av våre gutter.

I Nasjonal G17 hadde vi bortekamp søndag mot Moss. Det endte med solid seier 7-2 til Ranheim. Til pause ledet Ranheim 6-1 og etter hvilen ble det en scoring til begge lag. Etter fire kamper står Ranheim med to seire og to tap - og ikke minst fire gode læringsarenaer mot nasjonal motstand.

Annonse fra Obos-ligaen: